Geç kalınmış olsa da bir şeyler yazarak vicdanımı rahatlamak istiyorum..
Merhum İhsan Tatlı /Müdür Beyi yad ederek Rahmetle anıyorum.
Bir eğitimci olarak değil de Köknar Köyü köylüsü olarak büyük bir şahsiyet olduğunu ve sesiz kalan gönüllerde taht olarak kaldığını sanıyorum. Büyük bir şahsiyet diyorum, çünkü komşunun derdi ile dertlenen, komşunun acısını paylaşan, herkesin gönlünü alabilen örnek bir insan.
Müdür Bey’in sinirlendiği, öfkelendiği olurdu. Ancak, hiç belirtmezdi. Çoğu zaman neşeli olurdu. Küçük büyük herkesle şakalaşarak hal hatır sorardı. Eleştirilerinde kesinlikle azar yoktu. En büyük özelliği de buydu.
Beş yıl beraber çalıştık. Eğitim ve Öğretimin yanında köy sorunları ile de ilgilenirdik. Hiç ters düşmedik. Benim hatalarımı hep anlayışla karşılardı.
Bir gün çay pişirmek için piknik tüpünü yaktım. Nasıl olduysa birden alevlendi. Heyecandan bırakıp kaçarken, arkamdan piknik tüpünü tutup, kapıdan dışarıya bahçeye doğru tekmeledi. Büyük bir facianın önüne geçmiş oldu.
Benim için büyük bir olay idi. Onun için ise üzerinde durulması, büyütülmesi gereksizdi. Beni suçlamadan, eleştirilmeden olayı geçiştirdi.
Ölümünün ani olması ve duyulmaması nedeniyle ona olan vefa borcumu yerine getirememenin üzüntüsü içindeyim. Köylülerimin çoğu da benim gibi düşündüğünü, onların hislerine de tercüman olabileceğimi düşünüyorum. Kendisine Allahtan Rahmet diliyorum.Allah Rahmet eylesin.